https://zaliczgmine.pl/

.

Opolskie gminobranie


Wrocław-Gliwice, 13-14 lipca 2020 r.

(relacja)

relacje z innych imprez


powrót


Czas na kolejne czyszczenie gminnej mapy. Cel to wykończenie najmniejszego województwa w kraju czyli woj. opolskiego. Korzystając z dostępnych połączeń kolejowych wystartuję z Wrocławia a zakończę wycieczkę w Gliwicach. Na początek zaliczam tak przy okazji kilka pominiętych wcześniej dolnośląskich gmin na południu od Wrocławia: Domaniów, Borów, Jordanów, Niemcza, Piława Grn., Bielawa.


Jadąc dalej zaliczam Nową Rudę ostatnią gminę znajdującą się na obrzeżach zaliczonej wcześniej Kotliny Kłodzkiej. Na trasie czekają mnie dwa piękne zjazdy z przełęczy znanych z Klasyka Kłodzkiego do Woliborza i Srebrnej Góry. Góry się skończyły. Jest lekko, łatwo i przyjemnie. Zaliczam kolejne dolnośląskie gminy: Stoszowice, Ząbkowice Śl., Ziębice.


Zaliczona wcześniej ŚlęzaWidok z przełęczy

Jadąc na wschód, zaliczę pozostałe gminy Opolszczyzny: Kamiennik, Pakosłąwice, Nysa, Korfantów, Biała, Walce. Po raz pierwszy nie muszę się nigdzie śpieszyć. Powiem więcej, nie mogę się nigdzie śpieszyć. Prom na Odrze w Zdzieszowicach pierwszy kurs ma o godz. 5:00.


W

Szybka przeprawa. Do Gliwic pozostaje jedynie 60 km i 4 kolejne gminy. Zdzieszowice, Leśnica, Kozle i Bieranów.

STATYSTYKA:

Dystans ok. 350 km


Krzysztof Wiktorowski (wiki)
e-mail: wiki256@gmail.com

powrót